Mediakonverter (TX)

Mediakonverter som genom WDM teknik (wavelength division multiplexing)
använder en optisk fiber både för att skicka och ta emot data (ethernet).
Sändare (TX) och mottagare (RX) säljes separat. Kan även kombineras med
4 ports och 8 ports switchar (RX), se nedan.

Mediakonverter WDM Gbit TX
Art 50424

- Bi-directional 1310/1550nm
- RJ45
- SC/UPC
- 10/100/1000Mbps
- Max avstånd 20km
- Levereras med nätdel

Mediakonverter 1310-1550nm RJ45-SC 20km
Mediakonverter 1310-1550nm RJ45-SC 20km ex
Sidans topp

Fiberpatch SC/UPC-SC/UPC, armerad med dragögla

Armerad, förkontakterad fiber med dragögla.
3mm halogenfri blå mantel.
100m/125m/175m/250m. Andra längder på beställning.

Fiberpatch SC/UPC-SC/UPC, Arm, Drag, 100m
Art 60477
Fiberpatch SC/UPC-SC/UPC, Arm, Drag, 125m
Art 60482
Fiberpatch SC/UPC-SC/UPC, Arm, Drag, 175m
Art 60478
Fiberpatch SC/UPC-SC/UPC, Arm, Drag, 250m
Art 60480

Fiberpatch SCUPC-SCUPC-3mm-armerad
Mediakonverter 4port switch PoE
Mediakonverter 8port switch PoE

Mediakonverter WDM Gbit 4 port PoE (RX)
Art 50430

- Bi-directional 1310/1550nm
- RJ45
- SC/UPC
- 10/100/1000Mbps
- Max avstånd 20km
- Levereras med nätdel
- Stöd för PoE och PoE+ (15,4/25,5W)

Mediakonverter WDM Gbit 8 port PoE (RX)
Art 50440

- Bi-directional 1310/1550nm
- RJ45
- SC/UPC
- 10/100/1000Mbps
- Max avstånd 20km
- Levereras med nätdel
- Stöd för PoE och PoE+ (15,4/25,5W)

Mediakonverter WDM Gbit 4 port (RX)
Art 50429

- Bi-directional 1310/1550nm
- RJ45
- SC/UPC
- 10/100/1000Mbps
- Max avstånd 20km
- Levereras med nätdel

Mediakonverter 4port switch

Mediakonverter 8 port med PoE (RX)

Mediakonverter 4 port med PoE (RX)

Mediakonverter 4 port (RX)

Mediakonverter (RX)

Mediakonverter 1310-1550nm RJ45-SC 20km

Mediakonverter WDM Gbit (RX)
Art 50425

- Bi-directional 1310/1550nm
- RJ45
- SC/UPC
- 10/100/1000Mbps
- Max avstånd 20km
- Levereras med nätdel

Fiberpatch Armerad m dragögla

Mediakonverter med PoE (RX)

Mediakonverter 1310-1550nm RJ45-SC 20km

Mediakonverter WDM Gbit PoE (RX)
Art 50427

- Bi-directional 1310/1550nm
- RJ45
- SC/UPC
- 10/100/1000Mbps
- Max avstånd 20km
- Levereras med nätdel
- Stöd för PoE och PoE+ (15,4/25,5W)

Saguaro
Saguaro Kaktus

©2018-2022 SAGUARO AB · Tel 08-508 666 66 · Mail info@saguaroab.se

·· VI HAR DET DU BEHÖVER! ··

08-508 666 66
info@saguaroab.se

Saguaro Insta